30 Ekim 2013 Çarşamba

Aktivite Kutusu

Bu benim ne zamandır yapmak istediğim fakat bulamadığım aktivite kutumuz. İlk olarak Etka nın aktivite panosunu görmüş ve aklımın bir köşesine yazzmıştım, yapmalıyım bunu diye. Plansız, hazır Defne erken yatmışken yapayım bişeyler diyerek çıktı ortaya, o yüzden tam da istediğim gibi olmadı aslında. Babamız da yardım etmesine rağmen 4 saat sürdü yapımı.


Bu 1-10 arası sayı boncuğumuz. Montessori tekniğinin olmazsa olmazı.


Aşağıda ise, yukarıdan misket, ponpon vs. atıp aşağıdan toplamak için.


Burada pipetin ucundan tutup boncuğu kendi etrafında çevirerek oynanacak, bilek kaslarını güçlendirmeyi amaçladığımız basit düzeneğimiz.


Ve bildiğiniz günlük süt kutusunu koliye monte ederek yaptığımız kapak açıp kapatma oyunumuz.


Burada ise yine günlük süt kapaklarından yaptığımız 1-10 arası rakamlar. Defne bunlara vurarak "One two bucle my shoe" şarkısını söyledi :))


Burada ise amaç paket lastiğini kancalardan çıkarıp geri takması, ama tabi ki bu Defne zor henüz.


Sabah uyanınca Defne'ye gece babasıyla ona birşey hazırladığımızı söyledim. Merakla çıktı yukarı. Önce anlam veremedi tabi ki. Tek tek gösterdim ona ne ile nasıl oynayacağını. En çok misket atma oyununu sevdi. İlerde oynadıkça eminim diğer kısımlarla da ilgilenecektir.9 yorum:

 1. harika olmuş ,ellerinize sağlık;)

  YanıtlaSil
 2. şahane valla ellerinize sağlık :))

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel olmuş fikrinize sağlık :) Umarım Doruk gibi sıkılgan değildir Defne de bizim aktivite panosu ardiyeye kalktı.Aradan zaman geçsin bir daha şansımı deneyeceğim

  YanıtlaSil
 4. çok güzel olmuş. Bu güzel şeyi nasıl atlaşımışım ben. İyiki paylaşmışsın. Eline sağlık. 30 ekimden bu yana kutuya hiç ekleme yaptınız mı? yada defnenein şimdiki tepkileri nasıl

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır canım, ekleme yapmadık, hatta artık böyle bir kutu yok. Defne pek sevmedi. Boncukları falan dağıttı. Sadece yukarıdan misket, pompom atma olayını sevmişti, oarası da zamanla misket ata ata içten koptu. Tamamen oynanamaz hale gelince attık.

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.