Daisypath -

5 Ekim 2013 Cumartesi

Meraklı Minik Ekim 2013

Bu bizim Meraklı Minik dergisi ile ilk tanışmamız. Defne ile evde düzenli takip edebileceğimiz yayınları tararken tavsiye ile abone oldum bu dergiye. Dergi aslında 3+ için. İçeriğindeki oyun ve aktiviteler 2 yaşını henüz doldurmamış bir çocuk için biraz fazla (Defne 22 aylık). Ama yine de Defne'nin dergi ilgisini çekti. Ben de genel anlamda beğendim. Bu ilk sayımız. Belki ilerleyen sayılarda aktiviteleri de Defne ile yapabiliriz.

Bu sayıda tema orman. Ormanda gezi, keşif, büyüteç dürbün, hayvanlar, kamp, ormanda çalışan araştırmacılar vs. Kısacası orman konusu ayrıntılı olarak ele alınmış.


Bu sayfa Defne'nin çok ilgisini çekti. Tesbih böcekleri özellikle. Dergiyi kapattı "Tepsik böceği yeeeyde" deyip, aradı buldu. Kapattı, tekrar aradı, bu şekilde bayağı oyalandı dergiyle.
 Bu sayfada uğurböceklerini, örümceği, sümüklü bceği ve karıncaları tek tek arayıp bulduk. Defne daha çok uğur böceği ve sümüklü böcek ile ilgilendi.


Aşağıdaki sayfalarda ormanda çalışan araştırmacılardan bahsedilmiş. Defne'nin ilgisini ormandaki sesleri kaydeden amcamız (Saçları uzun olduğu için Defne ona teyze dedi, "Anne teyze yaaapıyoooo?" diye sordu durdu:) ) ve toprağın su miktarını ölçen amcamız çekti.Defne'nin en sevdiği oyun saklambaç. Dolayısıyla ağacın arkasına saklanan çocuğu da sorup duruyor, "Çocuk yeeeyde anne?"


Dergi ile birlikte sonbaharın simgelerini içeren stickerlar da geldi. Bir ağaç çizip üzerine yapıştıralım dedim. Defne bu kadarını yapıştırdı.Kısacası biz dergiyi beğendik, her ne kadar 3+ da olsa, 2 yaş grubu için de oldukça ilgi çekici. Defne'nin kelime hazinesine pek çok kelime eklendi bu sayı ile mesela. İyi ki abone olmuşum, tavsiye ederim.

Veeee bu da sticker yapıştırma çalışmamızın bitmiş hali, bayağı sanatsal oldu bence :))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.